کد خبر: 54760
۰۸ آبان ۱۳۹۰ - ۱۹:۱۷

بزودی فیلم سینمایی «دوران کهن» ساخته می‌شود

سریال تلویزیونی «دوران کهن» به فیلمی سینمایی تبدیل می‌شود. ساخت فیلم سینمایی «دوران کهن» از سال 2012 در ونکوور کانادا آغاز می‌شود.
«تیم هینز» یکی از دو کارگردان این سریال پرطرفدار علمی ـ تخیلی گفت: «روشن است که فیلم‌ها هم جای خود را دارند. «جف پینکنر» نویسنده‌ی این پروژه خواهد بود و تا آن‌جا که من اطلاع دارم او در حال دوباره‌نویسی فیلمنامه است.»

خبر تولید فیلم سینمایی این سریال شبکه‌ی «آی تی‌وی» برای اولین‌بار در سال 2009 منتشر شد.

اوایل سال جاری میلادی «اندرو‌ـ‌لی پاتس» بازیگر نقش اصلی «کانر تمپل» در این سریال گفت: «‌مطمئن نیستم بازیگران این سریال در فیلم اقتباسی هم نقشی داشته باشند. هنوز خیلی زود است که بتوانیم در این‌باره حرفی بزنیم. این فیلم بیشتر آمریکایی است، چرا که کمپانی «برادران وارنر» حقوق آن را خریداری کرده است. این پروژه‌ای کاملا جدا از سریال آن خواهد بود.»

ماه گذشته نیز اعلام شد سری جدید سریال «دوران کهن» فضایی تاریک تر، ترسناک‌تر و قدیمی‌تر را به تصویر می‌کشد. نسخه‌ی کانادایی این سریال با بازیگرانی جدید و بودجه‌ای قابل توجه‌ تولید می‌شود. مانند فصل‌های قبل،‌ سری جدید «دوران کهن» به درگیری دانشمندان با موجودات ما‌قبل تاریخ می‌پردازد.

هینز پیش از این گفته است: «دوران کهن، نظم جدید» تنها کمی با سریال آن همپوشانی دارد. اتفاقات اپیزود اول این پروژه‌ی جدید کمی مربوط به مجموعه‌ی قبلی می‌شود و پس از آن داستان به گونه‌ای دیگر پیش می‌رود.»

«دوران کهن» مجموعه‌ی تلویزیونی محصول سال 2007 انگلستان و شبکه «آی. ‌تی‌وی» به تهیه‌کنندگی «آدرین هادگس» و «تیم هینز» است. این سریال درباره‌ی حیوانات ماقبل تاریخ و آینده ‌است که به دلیل ناهنجاری وارد زمان حال می‌شوند.

به گزارش دیجیتال اسپای، سریال «دوران کهن» را باید اثری میان فیلم «پارک ژوراسیک» و سریال «جاسوسان» (Spooks) دانست. سریال «دوران کهن» در سال 2008 نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین سریال و بهترین جلوه‌های ویژه از مجموع جوایز «بافتا» شد. ساخت سری پنجم این سریال در نوامبر سال 2010 به پایان رسید.

«داگلاس هانسل»، «جیسون فلمینگ»، «جیمز موری»، «اندرو لیپات»، «لوسی برون»، «هانا اسپریت»، «لیلا روس»، «بن مانسفیلد»، «جولیت آبری» و «بن میلر» از بازیگران این سریال انگلیسی هستند.

مجموعه تلویزیونی «دوران کهن» از تاریخ دوم اردیبهشت 1388 از شبکه چهار سیما به روی آنتن رفته ‌است. سری جدید این سریال هم اینک جمعه‌ها از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.
منبع: خبرگزاری ایسنا
نظرهای ارسالی:
نام:
* ایمیل:
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
* پیام:
تنها نظرهای فارسی و مرتبط با نوشته بالا قابل انتشار است.
security * کد امنیتی:
لطفآ کارکترهای مقابل را در کادر مربوطه وارد نمایید.
*مواردی که پر کردن آنها الزامی است.  
طراحی وب سایت و طراحی سایت توسط فارسی بیس